Kalkulatory podatkowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Rozliczenia rocznych deklaracji mogą przynieść spore problemy. Szereg obliczeń stwarza sytuacje, w których łatwo popełnić błąd. Właśnie w tym celu powstały kalkulatory podatkowe, ułatwiające rozliczenia podatnikom, biurom księgowym i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Zobacz, w jaki sposób kalkulator podatkowy może oszczędzić Twój cenny czas.

Oblicz swoje wynagrodzenie przy pomocy kalkulatora

Prowadzisz własną firmę i zatrudniasz inne osoby? Kalkulator podatkowy umożliwi Ci dokonanie odpowiednich rachunków dotyczących wypłat, zarówno w kwocie netto, jak i brutto. Warto dodać, że narzędzie uwzględnia rodzaj umowy oraz wysokość odprowadzanych składek. Możesz z niego skorzystać niezależnie od tego, czy zatrudniasz na podstawie umowy o dzieło, zlecenie czy umowy o pracę.

Po uzupełnieniu odpowiednich danych otrzymasz też informacje o wysokości składek ZUS, odprowadzanych zaliczkach PIT czy wysokości przychodu netto w poszczególnych miesiącach.

Oblicz swoją składkę ZUS – kalkulator podatkowy

Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do odprowadzania składek ZUS. Masz problem z ich poprawnym wyliczeniem? Kalkulator podatkowy to dedykowane narzędzie dla ludzi biznesu. Jeśli prowadzisz własną działalność, to przy jego pomocy obliczysz wysokość składki, którą musisz odprowadzić do właściwego urzędu skarbowego. Wystarczy, że podasz wysokość przychodu z poprzedniego roku podatkowego oraz liczbę dni, jaką przepracowałeś w trakcie roku. To narzędzie uwzględni też ulgę ZUS (jeśli prowadzisz działalność gospodarczą krócej niż 24 miesiące), a także obliczy składki dla przedsiębiorców objętych małym ZUS-em.

Sprawny sposób na obliczenie kilometrówki – kalkulator podatkowy

Korzystanie z auta w celach służbowych wiąże się z koniecznością ewidencji przebiegu pojazdu i możliwości rozliczenia tak zwanej kilometrówki. Dzięki kalkulatorowi będziesz w stanie w szybki sposób poznać należną kwotę niezależnie od środka transportu i pojemności silnika pojazdu. Kalkulator podatkowy przeliczy łączną wartość zwrotów przy założeniu stawek za 1 kilometr przebiegu pojazdu.

Inne sposoby na rozliczenie PIT

Kalkulator podatkowy nie jest jedynym sposobem na rozliczenie corocznej deklaracji podatkowej. Możesz sobie poradzić bez użycia tego narzędzia. Zastanawiasz się jak to zrobić?

Rozliczenie z urzędem skarbowym samodzielnie jest możliwe, niezależnie od rodzaju składanego zeznania. Prostym i wygodnym sposobem będzie skorzystania z e-deklaracji, czyli złożenie PIT przez internet za pomocą systemu. Dzięki tej możliwości nie będziesz musiał wykonywać obliczeń. Jedynym zadaniem będzie wprowadzenie danych z PIT-11 wprowadzonego od pracodawcy. System wskaże niezbędne pola wymagające uzupełnienia, a następnie dokona stosownych rachunków za Ciebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *